Fogadkoznak a zavargások után a londoni olimpia szervezői
A brit ötkarikás szervezet (BOA) garantálja, hogy biztonságos lesz a jövő évi londoni olimpia.
A brit ötkarikás szervezet (BOA) garantálja, hogy biztonságos lesz a jövő évi londoni olimpia.
Meglehetősen rossz fényt vetnek Londonra egy évvel az olimpia előtt a brit fővárosban napok óta zajló utcai zavargások, melyeknek már halálos áldozata is van. Át kellett szervezni a strandröplabdások menetrendjét és két barátságos labdarúgó-mérkőzést is töröltek.
Ágyéksérülése miatt nem áll rajthoz 100 méteres síkfutásban a korábbi világcsúcstartó jamaicai Asafa Powell a Gyémánt Liga-sorozat pénteki állomásán, Londonban.
A 77 éves tervező már korábban is dolgozott sportolókkal, alsóneműit David Beckham futballista és Rafael Nadal...
Huszonhétezer rendőr, illetve biztonsági őr ügyel majd az év múlva esedékes londoni olimpia biztonságára.
Sokan sokféleképpen fogják értékelni a most véget ért sanghaji világbajnokságot a magyar szereplés szempontjából. Néhányan csalódást okoztak, de az úszóknál Gyurta Dániel megvédte világbajnoki címét, és jól szerepelt Kiss Gergő is. A szövetségi kapitány összegzett a Kossuth rádióban.
A mai napon Tom Daley, az ifjú brit műugró bajnok beleveti magát a csodálatos, új vízisport-központ medencéjébe, és a hullámokat világszerte érezni fogják. Ezen a jeles napon London szívében, a Trafalgar téren Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke beszédet intéz a világ népeihez. Arra fogja ösztönözni a világ legjobb sportolóit, hogy csapatokat alkotva versenyezzenek a 2012-es londoni olimpiai és paralimpiai játékokon. Megkezdődik a visszaszámlálás. William Hague brit külügyminiszter írását változtatások nélkül közöljük.
Öt sportágban 46 magyar versenyző már indulási jogot szerzett a 2012-es londoni nyári olimpiára - jelentette ki Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke a Magyar Televízió Ma Reggel című műsorában.
2012. július 27-től augusztus 12-ig rendezik meg Londonban a harmincadik Nyári Olimpiai Játékokat. Már csak egy év van a kezdésig, de a szervezők szerint a brit főváros felkészült a rangos eseményre. Van némi rutinjuk, hiszen már harmadszor rendezhetik meg a világversenyt. Ünnepséggel és nagy ígéretekkel kényezteti London az utazókat a jövő nyár előszeleként.
A keddi negyeddöntőkön nemcsak a magyar vízilabda-válogatott győzte le az Egyesült Államokat (9-8), hanem Szerbia is Németországot (9-4), így biztossá vált, hogy Kemény Dénes csapata címvédőként ott lesz a 2012-es Londoni Olimpián.
Egy évvel a londoni olimpia előtt 36 magyar sportoló szerzett kvótát az ötkarikás játékokra. Ugyanakkor a B szintesek közül Baji Balázs, Fazekas Róbert és Németh Kristóf jelen állás szerint nem indulhat, ugyanis a számaikban már van olyan sportoló, aki az A szintet teljesítette. Egy szimulátor szerint körülbelül 8 aranyérem várható a magyar sportolóktól.
Felkavarta az olimpiai készülődéssel kapcsolatos állóvizet a 49 éves Birgit Fischer, minden idők legeredményesebb német olimpikonja azzal a bejelentésével, hogy indulni kíván a 2012-es londoni olimpián.
Fantasztikus ütemben zajlanak a fejlesztések Londonban. A Temzén vízi járda is lesz, fölötte függővasúton haladhatunk, az olimpiai falu pedig új metrót kapott.
Tíz nap híján egy év múlva kezdődik Londonban a nyári olimpia. Az építők jól haladnak, egymás után készülnek el a létesítmények.
Majdnem egy év és megkezdődnek a nyári olimpiai játékok Londonban.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság megjelentette a 2012-es londoni olimpiára vonatkozó közösségi média útmutatóját, amely minden résztvevőre és akkreditált személyre érvényes.
Ha a vb-n a legjobb nyolc közé jut a norvég, a svéd, a román, a dán, a francia, a montenegrói, az orosz és a holland válogatott is, akkor a magyar női kézilabda válogatott a jövő tavasszal még részt vehet az olimpiai selejtezőn.
Óvatosságra intette a jövő évi, londoni játékokon a csevegőoldalakat használó sportolókat a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB).
A Debrecenben zajló úszó országos bajnokság zárónapjának délelőttjén újabb versenyző szerzett londoni kvótát.
Eddig már 29 magyar versenyző kvalifikálta magát a jövő évi londoni olimpiára - mondta az MR1-Kossuth Rádió műsorában Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke. A sportvezető arra számít, hogy 140-160 versenyző jut majd ki Londonba.